Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Item
    Організаційно-управлінські механізми забезпечення ефективності діяльності лісового господарства
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Романович, А. А.
    У кваліфікаційній роботі висвітлено сучасний стан діяльності підприємств лісового комплексу та обґрунтовано методологічні аспекти нормативно-правової системи забезпечення конкурентоспроможності лісового господарства. Проаналізовано специфіку функціонування та основні господарські проблеми лісогосподарських підприємств. Автором визначено основні напрями конкурентоспроможного розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності та розроблено шляхи удосконалення організаційно-управлінських механізмів управління підприємствами в галузі лісового господарства України.
  • Item
    Стратегія управління конкурентоспроможністю товару, послуги
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Маценко, В. В.
    У цій кваліфікаційній роботі досліджується вдосконалення управління конкурентоспроможністю товарів і послуг на прикладі СП «Інфоком». Основна увага приділяється розробці моделі оцінки конкурентоспроможності з використанням різновекторних критеріїв та створенню інструментів для підвищення цінності та попиту на послуги. У роботі розглянуто теоретичні основи конкурентоспроможності, проаналізовано сучасні підходи до підвищення конкурентних переваг та розроблено модель поведінки підприємства щодо удосконалення конкурентоспроможності в наданні телекомунікаційних послуг. Практичне значення роботи полягає у можливості застосування розробленої моделі для аналізу бізнес-процесів та формування нових конкурентоспроможних пропозицій.
  • Item
    Вплив глобалізації на стратегічне планування розвитку об’єднаної територіальної громади
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Круць, А.І.
    Глобалізація суттєво впливає на стратегічне планування розвитку об'єднаних територіальних громад (ОТГ), відкриваючи нові можливості та виклики. Вона сприяє впровадженню сучасних технологій, розширенню економічних зв’язків та залученню міжнародних інвестицій. Разом із цим громади стикаються з необхідністю адаптації до змін у світовій економіці, цифровізації управління та підвищення конкурентоспроможності. Важливими аспектами успішного стратегічного планування в умовах глобалізації є розвиток людського капіталу, впровадження інноваційних підходів до управління ресурсами та інтеграція у міжнародні партнерські мережі. Ефективне використання цих можливостей дозволить ОТГ досягти сталого розвитку, покращити якість життя населення та зміцнити свою економічну самодостатність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні підходи до формування державної політики України у сфері будівництва
    (Київ, 2025) Климчук, О. В.; Вишнівський, М. В.
    У контексті євроінтеграційних процесів, глобальних змін та викликів, які стоять перед Україною, значну роль у забезпеченні цілей сталого розвитку має розробка і реалізація сучасної державної політики в сфері будівництва. Інноваційні підходи до її формування стають критично необхід-ними для покращення якості життя суспільства та забезпечення економічного зростання країни. Відтак ключовою метою є дослідження специфіки викорис-тання інноваційних підходів до формування державної політики у сфері будівництва та визначення її ролі для економіки і суспільства. Визначено, що основними стратегічними пріоритетами державної політики у сфері будівництва буде інноваційний розвиток, упровадження безвідходних технологій та інтеграція в міжнародні ринки. Для формування державної регуляторної політики у сфері будівництва необхідно дотриму-ватись основних принципів: сталий розвиток, прозорість і підзвітність, інноваційність та гармонізація нормативно-правової бази. При цьому, мають бути враховані головні виклики та проблеми, що можуть протидіяти запровадженню державної політики: бюрократія та корупція, недостатнє фінансування, екологічні проблеми, низький рівень кваліфікації кадрів. Значна диверсифікованість будівельної галузі дозволяє використову-вати різні види інновацій в системі формування державної політики України. Зокрема, технічні та технологічні інновації мають значний вплив на забезпе-чення виробничих будівельних процесів, тим самим створюючи сприятливі умови для генерування управлінських інновацій в системі формування державної політики у сфері будівництва. Встановлено, що інноваційні підходи у формуванні державної політики у сфері будівництва є складним, але важливим елементом сучасного управління, що вимагає системного підходу та співпраці на різних рівнях державного управління. Взаємовигідна та прозора співпраця між органами влади, бізнесом і громадськістю на основі запровадження реальної державної підтримки, інституційних змін та регуляторних ініціатив здатна забезпечити стійкий інноваційний розвиток будівельної галузі та підвищення її конкурентоспроможності в умовах внутрішніх і міжнародних викликів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційний потенціал підприємства як необхідний компонент для ефективного підвищення конкурентоспроможності.
    (2021) Бойко, В.О.; Boyko, V. O.; The study of issues related to the economic development of territorial communities and the country as a whole is directly related to the development and analysis of the so-called "innovation potential", which is designed to increase the competitiveness of economic entities. The role of innovation in modern conditions, which is constantly increasing, puts forward new requirements for the selection of the most effective mechanisms for the formation, implementation and use of innovations, namely as a potential and factor to increase competitiveness. Therefore, more and more attention of domestic and foreign scientists is focused on the undeniably important role of innovation in the development of economic entities and on increasing the innovation potential of enterprises as a whole.
    Дослідження питань пов’язаних з економічним розвитком територіальних громад та країни в цілому безпосередньо пов’язане з розвитком та аналізом так званого «інноваційного потенціалу», який покликаний підвищити конкурентоспроможність суб’єктів господарювання. Роль інновацій в сучасних умовах, яка безперервно збільшується, висуває все нові вимоги до обрання найбільш ефективних механізмів формування, впровадження та використання інновацій, саме як потенціалу та фактору підвищення конкурентоздатності. Тому все більше уваги вітчизняних та зарубіжних вчених зосереджується на беззаперечно важливій ролі інновацій у розвитку суб’єктів господарювання та на підвищенні інноваційного потенціалу підприємств в цілому.