Кафедра педагогіки і освітнього менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/e4485521-7196-4e71-9a89-de26bb11985c

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості зарубіжного досвіду підготовки майбутніх учителів в контексті їх професійного становлення
    (2020) Каплінський, В. В.; Белінська, Т. В.; Міненок, А.О.
    Процес професійного становлення майбутнього вчителя не може успішно здійснюватись без поєднання з передовими зарубіжними технологіями професійної підготовки та їх віддзеркалення у вітчизняних державних і регіональних програмах розвитку педагогічної освіти. Особливий науковий інтерес викликають прогресивні надбання тих зарубіжних країн (Німеччини, Франції, Канади, Данії, Нідерландів, Фінляндії та ін.), які демонструють високий рівень професійної підготовки вчителів у відповідності зі світовими стандартами; бережуть багаті історичні традиції освіти, що забезпечує їх провідну роль в науково-освітній галузі; накопичили значний досвід підготовки педагогів у нових соціокультурних умовах. Професійна підготовка майбутніх учителів в цих країнах використовується як гнучкий елемент професійного й особистісного розвитку людини впродовж усього життя. У статті визначенно основні тенденції підготовки майбутніх учителів у Німеччині, Франції, Канаді, Данії, Нідерландах, Фінляндії та ін. у контексті їх особистісно-професійного становлення і його адаптації до умов професійної підготовки майбутніх педагогів у вітчизняному освітньому просторі закладів вищої освіти. Зарубіжний досвід професійної підготовки майбутніх вчителів відкрив нові можливості для вдосконалення системи професійного становлення майбутніх учителів в Україні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема розвитку професійної мобільності майбутніх фахівців економічної галузі
    (Вінниця: ТОВ «Друк», 2021) Каплінський, В. В.; Фрицюк, А. В.
    Отже, аналіз літератури з проблеми дослідження дозволяє зробити висновок, що професійна мобільність майбутніх фахівців економічної галузі виявляється в здатності успішно змінювати види діяльності у сфері діяльності; швидко адаптуватися залежно від ситуації; у володінні високим рівнем фахових знань, досвідом їх удосконалення й самостійного набуття; у готовності до саморозвитку в діяльності. Саме тому професійна мобільність майбутнього фахівця економічної галузі є фундаментом ефективності його реагування на різні проблемні ситуації, які можуть виникнути в майбутній професійній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Джерела народної педагогіки як засіб впливу на мотиваційно-ціннісну сферу особистості підлітків
    (2022) Хникін, О. В.; Каплінський, В. В.
    Зовнішні впливи переходять у внутрішній план особистості вихованця лише педагогікапри умові задіяння його мотиваційно-ціннісної сфери, тобто сфери почуттів, ціннісних орієнтацій, поглядів, переконань.