Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Інституційний репозитарій

Communities in DSpace
Select a community to browse its collections.
Recent Submissions
Художні артілі Вінниччини повоєнного часу (1944–1949) : колективна монографія
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Войнаровський, А.; Гребеньова, В.; Жмуд, Н.; Кароєва, Т.; Коляструк, О.; Косаківський, В.; Мельничук, Т.; Романішена, О.; Рога, А.; Шпак-Косаківська, Н.; Кароєва, Т. Р.
Монографія присвячена останньому етапу самобутнього розвитку народної традиції ремісничого художнього виробництва, коли вплив на його технології з боку держави та ринку (у радянській інтерпретації), індустріалізації, урбанізації та ідеології ще не був руйнівним. Тиск то посилювався, то слабнув, і воєнні обставини та повоєнна економічна розруха парадоксально уможливили пожвавлення кустарного виробництва. 1944–1949 рр. – це період, коли майстри ще працювали вручну в рамках місцевих традицій, організаційно перебуваючи в кооперативах. Дослідження пропонує погляд істориків на розвиток художніх промислів, які традиційно вивчаються етнологами та мистецтвознавцями. Відповідно історична оптика більше підсвічує організаційно-адміністративні та соціоекономічні аспекти проблематики. Книга призначена не лише тим, хто цікавиться історією та культурою Вінниччини, а й прибічникам народної творчості.
Інформаційні ресурси з історії : навч. посібник
(Вінниця : ВДПУ, 2022) Кароєва, Т. Р.
Навчальний посібник розкриває інформаційні можливості галузевого інформаційного простору на традиційних та нетрадиційних носіях. Він висвітлює бібліографічні ресурси, повнотекстові та фактографічні бази даних України, а також розглядає методику бібліографічного пошуку та опису літератури. Призначений для студентів історичних факультетів, викладачів, дослідників, працівників бібліотек, музеїв, архівів, а також широкого кола зацікавлених осіб.
Адаптація зарубіжного досвіду місцевого самоврядування у забезпеченні сталого розвитку тереторії в Україні
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Якимчук, О. В.
У роботі охарактеризовано особливості адаптації зарубіжного досвіду місцевого самоврядування у забезпеченні сталого розвитку територій в Україні. Метою дослідження є всебічний аналіз публічного управління в зарубіжних країнах та виявлення можливих шляхів його адаптації до умов України. Визначено особливості сучасного публічного управління в зарубіжних країнах та запропоновано заходи задля імплементації зарубіжного досвіду в Україні. Виконано систематизацію принципів публічного управління в зарубіжних країнах, проаналізовано особливості надання публічних послуг у зарубіжних країнах, визначено заходи запровадження досвіду публічного управління зарубіжних країн в Україні та надано пропозиції щодо подальшого реформування публічного управління в Україні.
Державно-приватне партнерство у формуванні конкурентоспроможності надання медичних послуг
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Танасієнко, Я. Ф.
Об’єктом дослідження є надання медичних послуг.
Предметом дослідження державно-приватне партнерство у формуванні конкурентоспроможності надання медичних послуг.
Метою дослідження є системне дослідження державно-приватного партнерства у сфері медичного обслуговування населення України та обґрунтування комплексу теоретичних і практичних підходів до визначення місця та ролі державно-приватного партнерства в реалізації економічного та соціально-культурного розвитку України на прикладі розбудови системи охорони здоров’я.
Публічне управління системою енергетичної безпеки України
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Стеценко, І. В.
Об’єктом дослідження є система енергетичної безпеки України.
Предметом дослідження є публічне управління системою енергетичної безпеки України.
Мета дослідження полягає у науково-теоретичному аналізі сутності енергетичної безпеки як складової національної безпеки держави та напрацюванні на основі вітчизняного та зарубіжного досвіду рекомендацій щодо вдосконалення публічного управління системою енергетичної безпеки України.
У кваліфікаційній роботі розглянуто теоретичні підходи до визначення сутності, особливостей та ролі енергетичної безпеки держави. Зокрема, на основі узагальнення наукових напрацювань сучасних науковців сформовано авторське визначення поняття «Енергетична безпека України в умовах воєнного стану».
Визначено особливості та роль енергетичної безпеки в контексті національної безпеки України. З’ясовано фактори, які визначають стабільність та надійність енергетичної безпеки країни, а також внутрішні і зовнішні чинники від яких залежить ефективність системи енергетичної безпеки.