Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Інституційний репозитарій

Communities in DSpace
Select a community to browse its collections.
Recent Submissions
Державна політика у сфері цифрового розвитку України
(2024) Гандзюк, В. В.
Здійснивши теоретичний аналіз державної політики у сфері цифрового
розвитку України, зроблено висновки про те, що важливим етапом цифровізації різних сфер суспільного життя є «проведення відповідного реформування, що передбачає вдосконалення нормативно- правової основи функціонування суб’єктів державної політики». Напрям цифрової трансформації державного управління набув поширення як об’єкт yаукових досліджень, що обумовлюється процесами глобалізації, євроінтеграції, інформатизацією суспільства. Це підтверджується значною кількістю наукових робіт.
Державна політика у сфері соціально-психологічної адаптації учасників бойових дій: світовий досвід для України
(Вінниця : ВДПУ, 2024) Богатирчук, Д. В.
У кваліфікаційній роботі проведений теоретико-методологічний аналіз сутності державної політики в сфері соціально-психологічної адаптації учасників бойових дій. Проведений аналіз нормативно-правове забезпечення державної політики в сфері соціально-психологічної адаптації УБД. З огляду на чинну нормативно-правову базу, проаналізовано особливості формування та реалізації державної політики в цій сфері в Україні.
У кваліфікаційній роботі задля виявлення шляхів щодо вдосконалення ефективності державної політики України в сфері соціально-психологічної адаптації УБД, проаналізовано актуальний світовий досвід адаптації та реінтеграції ветеранів.
Практична значущість результатів дослідження полягає у виробленні практичних рекомендацій, що можуть бути використані у формуванні подальшої державної політики у сфері соціально-психологічної адаптації УБД. Ці здобутки сприяють кращому розумінню проблем реінтеграції та соціально-психологічної адаптації з якими стикаються ветерани в Україні. Зроблено узагальнюючі висновки, які спрямовано на окреслення можливостей практичного застосування напрацювань кваліфікаційної роботи у діяльності державних органів.
Антипротестантська діяльність чорносотенців на Волині напередодні та під час Першої світової війни
(Вінниця : ВДПУ, 2025) Цецик, Я.
Метою статті є дослідження ключових напрямів антипротестантської діяльності чорносотенців на Волині та їх ролі у загостренні міжнаціональних взаємовідносин. Методологія дослідження ґрунтується на використанні спеціальних історичних (порівняльно-історичного та хронологічного) та загальнонаукових методів дослідження (узагальнення, синтезу та аналізу), що у поєднанні з принципами історизму, поліфакторності та об’єктивізму, створило необхідні умови для об’єктивного аналізу та висвітлення поставлених завдань. Наукова новизна роботи полягає у тому, що автор на основі матеріалів чорносотенної преси, наукових праць та архівних документів дослідив антипротестантський напрям діяльності волинських чорносотенців, які спільно з кліром РПЦ сприяли загостренню міжконфесійних та міжнаціональних взаємовідносин у регіоні. Висновки. На основі неупередженого аналізу архівних документів, матеріалів періодичної преси та наукових праць досліджено ключові напрями антипротестантської діяльності волинських чорносотенців напередодні та під час Першої світової війни. З’ясовано, що на початку ХХ ст. на Волині спостерігалося зростання чисельності протестантських громад за рахунок місцевого населення. Відзначено, що протестантське віровчення у регіон було принесено німецькими та чеськими аграрними колоністами. Німецькі аграрні колоністи, що переселялися на Волинь були протестантами, але поступово протестантське віровчення почало розповсюджуватися й серед місцевого населення. Після початку діяльності чорносотенний Союз російського народу розпочав активну та цілеспрямовану кампанію спрямовану на дискредитацію протестантів. Напередодні й особливо під час Першої світової війни тиск з боку органів влади та чорносотенців на протестантів посилився. Проводячи антипротестантську діяльність союзники для ревнителів союзу та священників-місіонерів регулярно проводили у Почаївській Лаврі місіонерські антипротестантські курси. Інформація про діяльність священників-місіонерів публікувалася на сторінках чорносотенної преси. Цей напрям діяльності союзників сприяв ще більшому загостренню міжконфесійних і міжнаціональних взаємовідносин на Волині.
Питання протипожежної безпеки у діяльності земської ліберальної партії Північного Лівобережжя (60-80 рр. 19 ст.)
(Вінниця : ВДПУ, 2025) Котельницький, Н.
Метою статті є з’ясування основних імперативів протипожежної безпеки у практичній діяльності опозиційної аристократичної фронди Північного Лівобережжя за допомогою маловідомих та малодосліджених історичних джерел, частина яких уперше запроваджується до наукового обігу. Методологія дослідження. При підготовці статті була використана загальнонаукова (методи синтезу і аналізу; дедукції та індукції; методи періодизації, узагальнення; описовий метод) та спеціально історична (проблемно- хронологічний методи, контент-аналіз) методологія дослідження, що у цілому забезпечило досягнення поставлених у роботі завдань. Наукова новизна публікації полягає у тому, що уперше в українській історичній науці висвітлена політика земського ліберального руху північної України у галузі протипожежної безпеки. Висновки. Питання протипожежної безпеки у системі імперативів соціальної політики земського ліберального руху на півночі Лівобережної України 60-80рр. 19 ст. займали не останнє місце. Аналіз історичних джерел, частина яких уперше запроваджується до наукового обігу засвідчує, що політика опозиційної аристократично фронди у вказаній галузі пройшла шлях еволюції: від кристалізації комплексу адміністративно-організаційних засад протипожежної безпеки, централізованого забезпечення засобами боротьби з лихом до формування системної політики у сфері. Опозиційна аристократична фронда Північного Лівобережжя успішно поєднувала у своїй протипожежній політиці різні за природою інструменти - адміністративні, фінансово- економічні та науково-технологічні, що і дозволило лібералам допомогти селянству добитись помітних зрушень у боротьбі з пожежними ексцесами.
Країнознавство німецькомовних країн. Німеччина : навчально-методичний посібник
(2025) Поселецька, К. А.
Навчально-методичний посібник «Країнознавства німецькомовних країн. Німеччина» має професійно-орієнтований характер і призначається для опрацювання для студентів факультету іноземник мов. Окремі тексти і вправи вибірково можуть бути використані на заняттях з практичного курсу німецької мови, а також бути довідником для вчителів німецької мови ЗЗСО. Мета курсу – дати майбутнім вчителям німецької мови достатньо повну інформацію про географію, історію, політичне, економічне і культурне життя Німеччини, а також особливості функціонування системи освіти. Приділено увагу і темі «Німецька мова та її варіанти». Посібник містить 5 тематичних блоків теоретичного спрямування, а також комплекс задань практично-орієнтованого характеру. Матеріали навчально-методичного посібника спрямовані на формування та розвиток лінгвосоціокультурної компетенції майбутніх фахівців з німецької мови.